szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Mandaryna

fot. mat. prasowe

Mandaryna

 • Ocena ogólna:

  3.26/5
  [662 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 61205

  Ostatnio odwiedzany: 2019-03-20

Niespodziewanie Mandaryna stała się wielką gwiazdą. W roku 2004 jej debiutancka płyta zamykała dziesiątkę najchętniej kupowanych płyt w Polsce. Mandaryna nie ograniczyła się do podboju polskiego runku muzycznego - singiel z jej debiutanckiej został wydany również w Hiszpanii, Czechach, Bułgarii i Austrii gdzie dotarł na pierwsze miejsce listy przebojów.


Urodziła się 12 marca 1978 roku w Łodzi. Z wykształcenia animator kultury. Ukończyła Szkołę Projektowania i Reklamy na Wydziale Aktorskim w Łodzi. Obecnie studentka II roku Studium Aktorskiego prowadzonego przez Państwa Machulskich w Warszawie. Tancerka. Swoją miłość do tańca odkryła już w szkole podstawowej. Jako uczennica 3 klasy została członkinią zespołu dziecięcego "Krajki", w którym tańczyła przez 7 lat. W tym okresie po raz pierwszy zmierzyła się również ze śpiewaniem. Nagrała dwie piosenki: jedną w jezyku polskim, drugą po niemiecku.

Taniec jednak zwyciężył. Po "Krajkach" przyszedł czas na zespół tańca sportowego "7 coma 7", w barwach którego w 1996 roku zdobyła Mistrzostwo Polski Solistów w tańcu hip hop. Po "7 coma 7" kolej na zespół "Imago" a zaraz potem znajomość z Michałem Wiśniewskim i współpraca z zespołem Ich Troje już jako samodzielny choreograf. Związana na stałe z zespołem od początku istnienia Ich Troje znalazła czas również na występy z Pawłem Stasiakiem oraz Jackiem FK. W międzyczasie doskonaliła swoje umiejętności w szkole kaskaderskiej i podczas zajęć z akrobatyki.

Zaraz po sukcesie Ich Troje w 2000 roku rozpoczęła budowanie swojego własnego zespołu tanecznego co zaowocowało powstaniem w 2003 roku "Mandaryna Dance Studio". Najpierw rozbudowywała skład tańczący z Ich Troje, później zdecydowała się na zorganizowanie castingu i przyjęcie do zespołu kilkunastu zupełnie nowych osób oraz zaangażowanie ich do projektów innych niż Ich Troje. W obu edycjach programu "Jestem Jaki Jestem" była odpowiedzialna za choreografię nie tylko do piosenek wykonywanych przez Michała Wiśniewskiego czy zespół Ich Troje ale także innych artystów, takich jak: In-Grid, Groove Coverage, Vanilla Ninja, Natasha St Pier, Milk Inc.

W tymże programie postanowiła również przypomnieć sobie dziecięcą przygodę z piosenką. Nagrała "dla przyjemności i w prezencie dla męża" dwa utwory: "Stand by Your Man" i "Śliczny obcy pan", które zaśpiewała w programie. Wtedy narodził się pomysł zrobienia czegoś więcej w tym kierunku. Zimą zeszłego roku pomysł nabrał na tyle realnych kształtów, że zaczęła poszukiwania materiału na ewentualną płytę, rozpoczęła również kształcić się w tym kierunku pod okiem profesjonalistów.

Pracowała z Markiem Sośnickim (Tamerlane), Aleksandrem Katajewem, Liroyem. Ten ostatni podjął się wyprodukowania maxisingla dołączonego do czasopisma "NAJ", który ukazał się w maju 2004 roku. Specjalnie dla Mandaryny powstały piosenki "Jesteś ale cię nie ma" napisana przez Adama Wardina i Martę Mars, "Idę przez deszcz" autorstwa Andre Franke (autora "Keine Grenzen" zespołu Ich Troje) oraz dance'owa wersja utworu Matthiasa Reima "Summertime". Piosenki nagrywał i realizował jeden z najlepszych polskich realizatorów Adam Toczko. Zaowocowało to niemal 200 tysięczną sprzedażą maxisingla i owacyjnym przyjęciem przez publiczność na koncertach. Mniej więcej w tym samym czasie megagwiazda muzyki dance, zespół Groove Coverage występował w programie "Jestem Jaki Jestem". Tak się poznali, zaprzyjaźnili. Groove Coverage zaproponowało współpracę przy płycie. Tak powstało "Here I Go Again" a później cały krążek "mandaryna.com".

Pomiędzy przygotowaniem choreografii dla kolejnych artystów, czuwaniem nad show Ich Troje i nagrywaniem własnej płyty Mandaryna grała i gra nadal w serialu "Na Wspólnej" dla telewizji TVN niełatwą rolę narkomanki Kasi. To nie jest jej debiut aktorski, choć pierwsza tak poważna rola. Mandaryna brała udział, jeszcze jako uczennica, w filmach pełnometrażowych: "Dług" oraz "Cisza".

Przez 2 lata brała udział w nagraniach programu "Ochroniarz" dla TVP1, nagrała czołówkę programu "Miłość od pierwszego wejrzenia", kręciła reklamówki, m.in. dla Nescafe, reżyserowanej przez Andrzeja Chyrę, zagrała w etiudach filmowych w reżyserii Tomka Koneckiego a wyemitowanych przez telewizję TVN wiosną tego roku.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +2 [2]
~OIRAM [2009-08-03 16:03]

JEŚLI KTOŚ TO KUPI TO DLACZEGO NIE?!
Można robić wszystko - jeśli jest na to popyt. Te wszystkie zachodnie gwiazdki jednej piosenki też raczej nie potrafią śpiewać a to robią!!! Jeżeli na Mandarynę jest popyt to, dlaczego ma tego nie robić? Ludzie chcą jej słuchać, bawić się przy jej rytmach! Jeśli ona potrafi im to zapewnić to niech robi to dalej!!! Jeżeli może na tym zarabiać to czapka z głowy pogratulować pomysłu. A wy "panowie”, którzy tak usilnie chcecie żeby wam obciągnęła może byście przestali być monotematyczni, już własne rączki wam nie wystarczają? To umówcie się w realu i dogodźcie sobie wzajemnie jak nie rączką to pupcią - tylko do tego się nadajecie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz