szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Virgin

fot. AKPA

Virgin

 • Ocena ogólna:

  3.76/5
  [38 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 11481

  Ostatnio odwiedzany: 2020-02-18

Virgin to polska grupa z nurtu muzyki pop założona w 2000 roku przez Tomasza Luberta. Zespół zakończył działalność w roku 2007. Twórca grupy Virgin zaprosił do współpracy basistę Krzysztofa Najmana i perkusistę Piotra Pawłowskiego. W tym samym czasie zostało zorganizowane przesłuchanie dla wokalistek podczas którego została wybrana Dorota Rabczewska znana także jako Doda.


Doda, wybrana z ponad 100 kandydatek, dysponuje jednym z najmocniejszych głosów na rodzimej scenie muzycznej. Przedtem śpiewała w "Metrze" w teatrze Buffo, ale od zawsze chciała śpiewać w zespole rockowym. Tomek Lubert - gitarzysta, założyciel Virgin i twórca większości materiału, kompozytor przebojów Patrycji Markowskiej, Magdy Femme, Alicji Bachledy Curuś i wielu innych artystów.

Zespół założono w 2000 roku. Ich pierwszy album pt. "Virgin" rozszedł się w nakładzie ponad 10 000 egzemplarzy, jak na debiutujący zespół to niezły wynik!

Po wydaniu pierwszej płyty nominowanej do Fryderyka w kategorii Najlepszy Debiut 2002 roku, zespół intensywnie koncertował. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich była wysoka frekwencja na koncertach. W między czasie cały zespół pracował nad materiałem na drugi album, którego premierę zaplanowano na 10 maja 2004.

Kolejny album, zatytułowany „Bimbo” promował utwór pt. „Dżaga”. Do „Dżagi” powstały 2 wersje teledysku (jedna z nich zawiera nieocenzurowane zdjęcia), w którym jedną z głównych ról zagrał Radosław Majdan, bramkarz klubu Wisła Kraków, prywatnie związany z Dodą. Pozostawiono ich na chwilę w pokoju samych i... materiał na nieocenzurowany teledysk był gotowy – klip zamieszczono jako oczywisty „bonus” dla fanów na albumie!

Muzyka zawarta na płycie "Bimbo" była kontynuacją nurtu jaki zespół wyznaczył sobie na pierwszym albumie. Usłyszeliśmy melodyjny hard-rock, nie zabrakło typowych ostrych metalowych riffów jak i spokojnych nastrojowych ballad. Autorem tekstów była Doda, muzykę w większości napisał Tomek Lubert, ale jak stwierdzili muzycy to w pełni zespołowa płyta. Cały zespół pracował nad aranżami.

W 2004 z Virgin odchodzi basista Krzysztof Najman oraz perkusista Piotr "Posejdon" Pawłowski. Ich miejsce zajęli: basista Łukasz Damm i perkusista Piotr Matysiak.

24 października 2005 roku ma miejsce premiera trzeciego i ostatniego krążka Virgin "Ficca". Ty razem muzycy skupili się na stworzeniu melodyjnych, popowych ballad. Na płytę trafiła piosenka "Znak pokoju" (pierwszy singiel z nowej płyty), którą zespół wywalczył "Słowika Publiczności" na Festiwalu Sopocie w roku 2005.

Kolejnym singlem promującym to wydawnictwo była piosenka "Szansa". Na festiwalu w Opolu w 2006 roku grupa otrzymała Superjedynkę w kategorii Najlepsza Płyta POP. Muzycy zaprezentowali także nowy utwór "Szansa" podczas koncertu Premiery. Piosenka zwyciężyła w głosowaniu publiczności.

Dnia 1 stycznia 2006 roku, pasmo sukcesów na fali coraz większej popularności Virgin przerywa niespodziewanie oświadczenie Tomasza Luberta. Lider formacji poinformował na oficjalnej stronie o zakończeniu działalności zespołu.

Doda kontynuuje działalność solową, Tomasz Lubert założył nową formację o nazwie Video.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~LIDZIA [2009-02-20 08:24]

JESTES MOJOM FANKOM
PIKNIE SPIEWASZ PIEKNY MASZ STYL PIEKNY HARAKTER WOGULE JESTES PIEKNA.......................-TRZEBA BRAC PRZYKAD

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~nyna [2011-09-16 16:51]

jestes super vivo en espana no te cortas eres una persona con haracter

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~MATI [2009-02-20 08:26]

BUZIAKI
JESTES BOSKA I TWUJ PARTNER TESZ

odpowiedz