szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Jennifer Lopez

fot. oficjal. str. Jennifer Lopez

Jennifer Lopez

 • Ocena ogólna:

  3.8/5
  [514 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 53698

  Ostatnio odwiedzany: 2020-04-04

Gorące ciało i gorąca krew. To musiało zadziałać. W połączeniu z talentem, uporem i, jak to w życiu bywa, odrobiną szczęścia Jennifer Lopez miała zapewnioną drogę do gwiazd. Latynoski temperament też zrobił swoje. Jennifer Lopez urodziła się w nowojorskiej dzielnicy Bronx, jednak jej korzenie sięgają Puerto Rico.


Przyszła na świat 24 lipca 1969 roku. Karierę rozpoczynała jako tancerka. Później zdobywała świat jako aktorka, początkowo telewizyjna (serial ‘My Little Girl’, ‘Fly Girl’, ‘South Central’), później kinowa (‘Pociąg z forsą’ – debiut u boku Weasley Snipesa i Woody Harrelsona, ‘Selena’) zawsze jednak marzyła o śpiewie. ‘Selena’, w której zagrała tytułową rolę legendarnej piosenkarki z Meksyku, pokazała, że Jennifer świetnie wypada na scenie, a zarazem podsyciła muzyczne marzenia artystki. Jako wokalistka dopięła swego w 1999 roku nagrywając album ‘On The 6.’. Singlowy ‘If You Had My Love’ zrobił prawdziwą furorę podbijając listy przebojów oraz zdobywając serca słuchaczy. Nie gorzej radziły sobie hity ‘Waiting For Tonight’ i ‘Let’s Get Loud’, dzięki którym cała płyta sprzedawała się znakomicie. Do dziś fonograficzny debiut piosenkarki sześciokrotnie pokrył się platyną. A to był dopiero początek. Kolejny album, ‘J.Lo’ z 2001 roku, okazał się jeszcze większym komercyjnym sukcesem. Siedmiokrotna platyna . Co więcej, Lopez ustanowiła swoisty rekord umieszczając na szczytach list przebojów jednocześnie płytę (wspomniane ‘J.Lo’) jak i film (‘Powiedz tak’).

Koncentrując się na muzycznym aspekcie poczynań Jennifer nie można nie zauważyć jej rozwoju. Z błahych pop pioseneczek Lopez ewoluowała ku rzeczom bardziej ambitnym i zróżnicowanym. Dla lubiących etykietki: z „latin soul” przeszła na „urban music”. Za przykład mogą posłużyć dwa single z płyty: ‘Play’ oraz ‘I’m real’ z gościnnym udziałem rapera Ja Rule. Dobrze wyczuwając zapotrzebowanie na swoją muzykę, Jennifer wydała w 2002 roku kolejny krążek ‘J To The L-O! The Remixes’. To był strzał w dziesiątkę. Promowany przez ‘Ain’t It Funny’ ponownie z Ja Rule, z wynikiem 2,5 miliona egzemplarzy stał się najlepiej sprzedający się album z remiksami na świecie. Ostatnie studyjne dokonanie J.LO nosi tytuł ‘This Is Me ... Then’ i jest hołdem złożonym przez piosenkarkę swojej duszy i obecnemu stanowi jej umysłu. Jest to także swoiste rozliczenie się artystki ze swoją sławą o czym traktuje zwiastujące album ‘Jenny From The Block’. Kolejny singiel z krążka, ‘I’m Glad’, przysporzył artystce nieco kłopotów. Dokładnie chodzi o teledysk do piosenki. Pomyślany przez Jennifer jako hołd dla obrazu ‘Flashdance’ spotkał się z oskarżeniami o plagiat zarówno ze strony wytwórni Paramount Pictures, jaki kobiety, której życie było inspiracją do nakręcenia filmu.

Będąc gwiazdą pierwszej wielkości, Lopez od kilku lat pozostaje w świetle reflektorów. Dla fanów J.LO równie atrakcyjne zdaje się być jej życie prywatne jak i jej twórczość. Trzeba przyznać, że artystka co pewien czas dostarcza dziennikarzom tematów do plotek i poza artystycznych historii. Najpierw był burzliwi romans z P.Diddy'm, następnie zamieszanie wokół ślubu z Benem Affleckiem. Obecnie przyszedł czas na ustatkowanie - artystka od dłuższego czasu związana jest z piosenkarzem - Marc'iem Anthonym .

Na razie J.LO ponad muzykę stawia film. Ponadto planuje podbić rynek reklamy. Artystka będzie firmować swoim nazwiskiem kolekcję bielizny dla pań o pełniejszych kształtach.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: -5 [5]
~Brygida [2013-01-07 20:51]

Totalnie nie ma głosu i zacięcia aktorskiego.Zaistniała praktycznie dzięki urodzie którą niepotrzebnie jeszcze poprawiała.

odpowiedz

Ocena: -4 [8]
~laik [2012-12-28 11:19]

Przesłodzona cizia z marnymi,pustymi piosenkami dla pseudoznawców muzyki.

odpowiedz

Ocena: +3 [3]
~karolinka [2012-01-09 20:48]

a gdzie jes papi

odpowiedz

Ocena: -1 [1]
[2009-02-25 09:41]

dawne czasy...
Troche starawy ten artykuł.

odpowiedz

Ocena: +2 [8]
~kudłaty [2009-02-06 19:20]

jennifer !!
uwielbiam jej twórczość, ostatnio ściągnąłem z muzodajnia.pl parę jej utworków, i to tylko 10 gr za utwór , a zawsze legalnie, i teraz mogę słuchać i słuchać , kocham ją!!

odpowiedz