szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Modern Talking

fot. mat. prasowe

Modern Talking

 • Niemcy

 • Gatunki:

  Pop

 • Ocena ogólna:

  4.25/5
  [167 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 36442

  Ostatnio odwiedzany: 2020-01-21

Niemiecki duet Modern Talking powstał w 1984 roku. Jego założycielem był początkujący wówczas producent Dieter Bohlen. Pierwszym głosem formacji Modern Talking został Bernard Weidung, młodziutki wokalista pochodzący z niewielkiego miasteczka, który szybko zmienił nazwisko na pseudonim artystyczny – Thomas Anders.


'You're My Heart, Yor're My Soul' - debiutancki singel grupy niemal natychmiast stał się wielkim hitem. Już w pierwszych tygodniach sprzedaży rozchodził się w tysiącach egzemplarzy, co na owe czasy było ogromnym sukcesem. Dzięki przebojom 'Brother Louie' czy 'Cherry Cherry Lady' duet zdobył ogromne grono sympatyków nie tylko w rodzimym kraju, ale również w Wielkiej Brytanii czy nawet odległej Japonii.

Pasmo sukcesów przerwały narastające konflikty wewnątrz grupy, po których zespół zdecydował się zawiesić działalność.

Sukcesy z początku lat 90-tych spowodowały, że Bohlen i Anders postanowili zakopać topór wojenny. W 1998 roku powrócili na rynek z albumem 'Back For Good' zawierającym nowoczesne aranżacje swoich największych hitów, który również okazał się sukcesem. 'Back For Good', 'Alone' sprzedawały się na świecie w milionowych nakładach. Album 'Year Of The Dragon', czy 'America' również zyskał ogromną popularność i sprzedał się w Polsce w złotym nakładzie.

Od 1998 roku Thomas Anders i Dieter Bohlen otrzymali ponad 400 złotych, platynowych oraz podwójnie platynowych płyt w kraju jak i za granicą. Należą do nich m.in: The Golden Camera, World Music Award czy Viva Commet. W 2001 roku zostali nominowani do Germany Grammy, Echo Award oraz Best National Group.

W 2003 Modern Talking ponownie zakończyli działalność.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +3 [3]
~Kaczor-Elbląg [2009-06-25 07:28]

Jeden z lepszych zespołów
Pomijam że Modern Talking jest jednym z lepszych zespołów jakie kiedykolwiek powstały to najważniejsze jest to że w tych czasach z tą dzisiejsza muzyką nigdy nie powstanie już taki zespól,nie ma żadnych szans.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +2 [2]
~dominik [2010-05-27 17:41]

MODERN TALKING górą
Ja też uważam,że to najlepszy zespół.Kto nie lubi MODERN TALKING niech się zastanowi czy nie jest niedorobem.

odpowiedz

Ocena: +4 [4]
~MONA LISA [2009-11-05 02:08]

MODERN TALKING THE BEST!!!!!!
Modern Talking to mój ukochany zespół praktycznie od zawsze i nie mogę ścierpiec tego,że niektórzy mają złe zdanie na ich temat. Ich piosenki są niepowtarzalne i całkowicie niezastąpione. Nie rozumiem jak ktoś może nie lubic ich fantastycznych utworów. A jeśli już znajdzie się taki ktoś kto nie lubi ich muzyki nie oznacza,że od razu musi zmieszac z błotem ten wspaniały duet. Ja nie wchodzę na strony wykonawców, których nie lubię i ich nie obrażam bo to dziecinne i strasznie niepoważne. A ktoś zamiast obrażac sławnych ludzi lepiej żeby się zajął czymś poważniejszym, bo gadanie, że ktoś jest taki czy owaki jest idiotyczne i godne pogardy. Jak ktoś nie ma szacunku dla ludzi to tak się właśnie zachowuje. Fanka Modern Talking Karolina M PA PA!! Uściski dla fanów (wszystkich) MODERN TALKING!!!

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
kora40 [2009-07-24 03:32]

Modern..
SA ZWOLENNICY I PRZECIWNICY TEJ GRUPY.NORMALNE

odpowiedz

Ocena: 0 [2]
~Maćko z Bogdańca [2009-07-03 15:51]

Modern Talking
Ich piosenki wszystkie były na jedno kopyto. Wystarczyło posłuchać jednej lub dwóch i znało się całą ich muzykę

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +4 [4]
~maniek [2009-07-05 08:08]

przyjemna muzyka mozna posluchac teraz mamy zespoly jednego przeboju i po nich sluch ginie

odpowiedz

Ocena: +3 [3]
~tele85 [2009-06-24 18:47]

Modern Talking!!!!!
Lubie ich muzyke to dla mnie jeden z najlepszych zespołów w historii:)

odpowiedz