szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

podobni artyści

Nick Carter

fot. oficjal. str. Nicka Cartera

Nick Carter

 • Ocena ogólna:

  4.13/5
  [38 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 7509

  Ostatnio odwiedzany: 2020-04-03

Kiedy nastolatki całego świata płakały w poduszki słuchając "I'll Never Break Your Heart" czy "Quit Playing Games" Backstreet Boys, spazmatycznie krzyczały na koncertach i rzucały na scenę maskotki, Nick Carter miał zaledwie 16 lat. Ale już wtedy Nick Carter był dobrze obeznanym z show-biznesem i doświadczonym scenicznie młodzieńcem.


Nickolas Gene Carter urodził się 28 stycznia 1980 roku w Jamestown, w stanie Nowy Jork. Ma pochodzenie żydowskie ze strony ojca, Roberta Eugene'a Cartera, oraz angielsko-niemiecko-irlandzko-walijskie ze strony matki, Jane Spaulding. Ma sporo rodzeństwa - bliźnięta: brata Aarona i siostrę Angel, dwie siostry - Leslie Barbarę i Robertę "Bobbie Jean" BJ oraz przyrodnią siostrę Ginger z pierwszego małżeństwa ojca i przyrodniego brata Kandena z nowego małżeństwa ojca. Jego rodzice rozwiedli się.

Bardzo wcześnie zaczął brać udział w przesłuchaniach aktorskich i pojawił się w wielu reklamach. Jako dziesięciolatek zagrał małą rolę u boku Johnny'ego Deppa i Winony Ryder w filmie Tima Burtona "Edward Nożycoręki".

Na kilku tego typu przesłuchaniach spotkał AJ-a McLeana i Howiego Dorougha, z którymi się zaprzyjaźnił. W prasie znaleźli ogłoszenie producenta płytowego, Lou Pearlmana, który poszukiwał młodych utalentowanych chłopców. Wkrótce dołączył też Kevin Richardson i jego młodszy kuzyn, Brian Littrell. Tak, w 1993 roku, powstał jeden najsłynniejszy boysbandów naszych czasów.

W tym samym roku zespół miał pierwsze występy. Rok później chłopcy podpisali kontrakt płytowy. W 1995 roku pojawił się pierwszy singel, "We've Got It Goin' On". Bardzo szybko stali się popularni na całym świecie. W maju 1996 roku ukazał się debiutancki album "Backstreet Boys", który okazał się wielkim hitem i przysporzył młodemu zespołowi tłumy fanów (a głównie fanek). Chłopcy wystąpili w tym czasie na kilku koncertach w Polsce. Po dwóch kolejnych płytach zaczęły krążyć pogłoski o rozpadzie grupy, jednak po pięcioletniej przerwie, podczas której członkowie zespołu borykali się z problemami zdrowotnymi lub robili solowe kariery, a także szukali nowej wytwórni, ukazał się album "Never Gone", zespół znowu wyruszył w trasę i do tej pory nie zakończył działalności, w roku 2010 oczekiwana jest kolejna płyta.

W międzyczasie muzyk zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery i w 2002 roku na rynku pojawił się jego pierwszy album, "Now Or Never", który uzyskał status złotej płyty. W rok później rozpoczął pracę nad kolejną płytą, ale z powodu powrotu Backstreet Boys do studia był zmuszony przerwać. Niebawem wznowił jednak nagrywanie.

Jeden z utworów napisanych w tamtym okresie, "Let It Go", posłużył za temat rozpoczynający "House of Carters", reality show opowiadający o perypetiach rodzeństwa Carterów mieszkających znów pod jednym dachem. Pierwsza, ośmioodcinkowa seria ukazała się na kanale E! w październiku 2006 roku. Kolejne serie, jak dotąd, nie powstają.

Prócz wspomnianej już roli w "Edwardzie Nożycorękim" Nick Carter pojawił się w kilku innych produkcjach, zagrał jedną z głównych w filmie "The Hollow", który zebrał bardzo kiepskie recenzje krytyki. Wystąpił także w kilku serialach, m. in.: "American Dreams", "8 Simple Rules... for Dating My Teenage Daughter" i "Sabrina, nastoletnia czarownica".

Carter ma a koncie kilka znaczących wyróżnień. Magazyn "People" w 2000 roku uznał go za jednego z 50 najpiękniejszych ludzi na świecie, a także za najbardziej pożądanego amerykańskiego kawalera. Rok wcześniej "Teen People" uznał muzyka za najgorętszego nastolatka i za największego idola młodzieży. W roku 2002 natomiast "CosmoGirl" przyznało mu zaszczytny tytuł najbardziej seksownego mężczyzny na świecie.

Jak na playboya przystało, muzyk spotykał się z wieloma kobietami, w tym z Kayą Jones z The Pussycat Dolls i Willą Ford, amerykańską aktorką, modelką i prezenterką telewizyjną. Chodziły także pogłoski o związku z Britney Spears. Najsłynniejszym jego romansem był jednak ten z Paris Hilton. Para była razem od stycznia do lipca 2004 roku. Nick jest uznany z głównego promotora i przyczynę popularności Paris Hilton. To poprzez związek z Carterem Hilton po raz pierwszy została zaprezentowana szerszej publiczności. Związek rozpadł się po części dlatego, że Nick przyłapał Paris na zdradzie z Chadem Michaelem Murrayem, aktorem partnerującym jej w "Domu woskowych ciał", a także z… Aaronem Carterem, bratem Nicka. Nie był to jedyny raz kiedy młodszy brat "przejmował" dziewczynę starszego. Było tak również w przypadku Kari Ann Peniche, modelki "Playboya". Nick, chcąc odegrać się na Paris, zaczął romansować z Ashlee Simpson.

Carter miał sporo problemów z używkami. Muzyk dopatruje się przyczyn uzależnienia w rozwodzie rodziców.

- Nie mogłem wysiedzieć w domu - wyjaśniał Nick magazynowi "People". - Rodzice cały czas się kłócili i wyżywali złość na mnie. Alkohol już mi nie pomagał. Zacząłem więc brać narkotyki, by zagłuszyć ich wrzaski. Codziennie wychodziłem na imprezy, by nie musieć ich słuchać. Byłem wtedy taki młody.

Wokalista miał z tym dość poważne problemy jeszcze w 2007 roku. Został zatrzymany za prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków i trafił do aresztu.

- Złapano mnie prowadzącego pod wpływem alkoholu - mówi Nick. - Wiele mnie to nauczyło, skierowano mnie na spotkania AA. Nigdy więcej nie usiądę za kierownicą po wypiciu. Dużo się nauczyłem i to była dla mnie dobra lekcja. Zrobiłem wszystko co powinienem i co mi kazano. Bardzo mi to pomogło.

Zeszłej wiosny zapuścił się do tego stopnia, że ważył ponad 100 kilo i miał ogromne problemy z sercem. Wtedy zaczął poważnie bać się o swoje zdrowie i wykonał szereg specjalistycznych badań. Jednak perspektywa odebrania ich wyników przerażała go tak bardzo, że dzień wcześniej musiał wyjść i się zabawić.

- Poszedłem na miasto i dostałem szału - opowiada Nick w wywiadzie dla magazynu "OK! ". - Wypiłem morze alkoholu, wymiotowałem na ulicy. Miałem nawet myśli samobójcze, bo tak bardzo bałem się tych wyników.

Carter faktycznie miał się czego obawiać. Lekarze zdiagnozowali u niego kardiomiopatię rozstrzeniową, groźną chorobę serca, która w ciężkich przypadkach może prowadzić nawet do nagłej śmierci. Wtedy postanowił, że pora wprowadzić w życie zasadnicze zmiany.

Kiedy zdałem sobie sprawę, że bez zmiany trybu życia i podjęcia leczenia mogę umrzeć, wszystko się zmieniło - wyznał piosenkarz.- Zacząłem zastępować alkohol i imprezy zdrowszymi rzeczami, jak sport czy gry wideo.

Co więcej, muzyk postanowił wziąć przykład z innych znanych osobistości i zajął się działalnością charytatywną.

- Ludzie tacy jak Bono, Angelina Jolie, czy Nicole Kidman zainspirowali mnie, by w dobry sposób wykorzystać swoja sławę - tłumaczył Carter "Us Weekly".

Artysta został ogłoszony w 2007 roku specjalnym ambasadorem "Roku Delfina" Programu Środowiska Narodów Zjednoczonych. "Rok Delfina" jest kampanią, która pomoże zwrócić uwagę na problem zagrożonych delfinów.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!