szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

podobni artyści

Victoria Beckham

fot. AFP

Victoria Beckham

 • Ocena ogólna:

  2.9/5
  [72 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 18892

  Ostatnio odwiedzany: 2020-02-17

Victoria Beckham (z domu Adams, ur.17 kwietnia 1974 roku w Hertfortshire w Wielkiej Brytanii) to jedna z bardziej rozpoznawalnych gwiazd światowego show-biznesu. Typowa celebrytka, o której głośno w telewizji oraz prasie, szczególnie tej kolorowej. Victoria Beckham dorastała w typowej angielskiej rodzinie.


Jej ojciec - Anthony Adams był inżynierem, zaś matka - Jacqueline zajmowała się domem i dziećmi (Victoria ma dwoje starszego rodzeństwa). Młoda Vicky od dziecka lubiła tańczyć i śpiewać. Przejawiała także zdolności artystyczne. Po ukończeniu St. Mary's High School w Cheshunt zapisała się do Jason Theatre School w Hoddesdon.

W 1994 roku Victoria zgłosiła się na casting ogłoszony w magazynie "Stage". Dwóch producentów, bracia Bob i Chris Herbertowie, szukali "pięciu pełnych życia dziewczyn w celu sformowania żeńskiej pop grupy". Victoria przeszła pomyślnie eliminacje i razem z czterema innymi wybranymi dziewczętami - Melanie Brown, Melanie Chisholm, Geri Halliwell oraz Emmą Bunton - stała się członkinią girlsbandu o wdzięcznej nazwie Touch.

Bardzo szybko okazało się, że dziewczyny nie będą "tańczyć, jak im zagrają" i same chcą kreować styl grupy. Bardzo szybko - wszystkie bez wyjątku - popadły w konflikt z producentami. Wyszły jednak z tego obronną ręką: nawiązały współpracę z nowym menedżerem, Simonem Fullerem, który widząc potencjał dziewczyn, pomógł im rozwiązać umowę z Herbertami oraz podpisać kontrakt płytowy z wytwórnią Virgin. Tak narodził się girlsband, który w muzycznym światku zrobił największą furorę - Spice Girls.

Wydany w 1996 roku singiel "Wannabe" okazał się strzałem w dziesiątkę. Piosenka okupowała pierwsze miejsca list przebojów, a cały świat oszalał na punkcie "spajsetek". Dziewczyny wykreowały nowy trend - "girl power" - oznaczający bezkompromisowość, kreatywność, podkreślający indywidualność i samostanowienie młodych kobiet. Członkinie Spice Girls nadały sobie pseudonimy. Victoria jako ta najbardziej szykowna i elegancka została Posh Spice (ang. posh znaczy: snobka, elegancka). Przez całą drugą połowę lat 90. Spice Girls były wszędzie! Zdominowały show-biznes oraz telewizję, prowokowały wypowiedziami i luźnym stylem bycia. To była właśnie filozofia "girl power".

Każda z dziewczyn miała jednak swoje własne plany na dalszą karierę w zespole; każda inaczej ją widziała. Zaczęły się kłótnie i konflikty. Pierwsza odeszła Geri Halliwell, zaś Mel B. oraz Mel C. wydały solowe single. Spice Girls jednak cały czas koncertowały w czteroosobowym składzie.

Tymczasem Victoria zaczęła się spotykać ze wschodzącą gwiazdą angielskiej piłki - Davidem Beckhamem. Szybko okazało się, że nie będzie to przelotne uczucie. Victoria zaszła w ciążę i w marcu 1999 roku urodziła ich pierwszego syna - Brooklyna. W lipcu 1999 roku Victoria i David wzięli ślub, który stał się wielkim wydarzeniem towarzyskim. Victoria Adams została panią Beckham. Małżonkowie stali się najpopularniejszą i najbardziej medialną parą.

Wkrótce po wstąpieniu w związek małżeński Victoria rozpoczęła solową karierę. Jej pierwszy singel "Out Of My Mind" wydany w 2000 roku odniósł spory sukces. Bardziej jednak zawdzięczał go popularności Spice Girls, niż osobowości artystycznej wokalistki. Po rozpadzie formacji w 2001 roku Victoria wydała pierwszą solową płytę "VB". Album cieszył się już mniejszym powodzeniem, niż solowe płyty koleżanek z zespołu, zwłaszcza Geri i Mel C., które publiczność przyjęła z dużo większym aplauzem.

Późniejsze nagrania Victorii spotykały się z coraz mniejszym zainteresowaniem, co zakończyło współpracę z Virgin Records. Wobec takiego obrotu swej kariery Victoria Beckham postawiła na życie rodzinne. W lipcu 2002 roku urodziła drugiego syna - Romeo. Po nieudanych próbach powrotu na scenę, przeniosła się w 2003 roku wraz z mężem i dziećmi do Hiszpanii, gdzie David Beckham podpisał kontrakt z Realem Madryt.

Wraz z upływem czasu wokalistka Victoria Beckham zrezygnowała z nagrywania płyt. Zaczęła próbować sił jako projektantka mody oraz zajęła się promocją własnej linii perfum. Artystka coraz bardziej zaczęła się oddalać od środowiska muzycznego. Beckhamowie wzięli udział w reality show "The Real Beckhams", gdzie cały świat obserwował życie rodzinne Davida i Victorii. Prasa rozpisywała się także o rzekomych romansach Beckhama, m.in. z Rebeccą Loos, asystentką pracującą w Realu Madryt oraz Danielle Heath, przyjaciółką Victorii. Na przekór wszystkim, oczekującym rozpadu małżeństwa, Victoria oznajmiła, że spodziewa się trzeciego dziecka. W lutym 2005 roku w Madrycie przyszedł na świat trzeci syn Beckhamów - Cruz David.

W 2007 roku Victoria Beckham zdecydowała się jednak na powrót do branży muzycznej. Spice Girls poinformowały, że reaktywują zespół. A to jest oczywiście powód do powrotu na scenę. Wokalistki od razu zapowiadały jednak występy nie jako właściwą reaktywację, lecz pożegnalne tournée. W lutym 2008 roku panie odwołały koncerty w Pekinie, Sydney, Kapsztadzie i Buenos Aires. Występy początkowo miały odbyć się w styczniu. Po serii koncertów w Londynie, postanowiono je jednak przełożyć. Ostatecznie kwintet zdecydował, że nowe daty nie zostaną wyznaczone. Za decyzją kryją się osobiste problemy gwiazd. - To tyle jeśli chodzi o Spice Girls - stwierdziła Mel B. w jednym z wywiadów. - Już nigdy więcej nie zaśpiewamy razem. Taka wypowiedź może sugerować jedno: definitywny rozpad zespołu. Czas pokaże jednak, jak ułożą kariery i życie zawodowe członkiń zespołu. I czy nie będą znów mieć ochoty na powrót na scenę. Blask fleszy i atencja tłumów niejednego skusiły.

W lipcu 2007 roku Beckhamowie przenieśli się do Stanów. Miało to związek z nowym klubem Davida - Los Angeles Galaxy. Oczywiście wszystko zostało odpowiednio nagłośnione i uwiecznione w reality show "Victoria Beckham: Coming To America". Obecnie David i Victoria razem z dziećmi mieszkają w Beverly Hills. Ich wspólny majątek szacowany jest na 112 milionów funtów. I z pewnością liczba zer na ich koncie będzie rosła.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: -1 [1]
~tattoo [2011-07-17 13:50]

Bez pomocy Chirurga Plastyka. Naturalne Make-up Permanent lub autorski motyw tattoo. Polskie Studio Tattoo w Niemczech. ...www.art-tattoo-dragon.eu

odpowiedz