szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy
banner
banner
banner
banner

Dido

fot. oficjal. str. Dido

Dido

 • Ocena ogólna:

  5/5
  [11 głosów]

  Oceń:


 • Liczba odwiedzin: 10795

  Ostatnio odwiedzany: 2020-02-24

Dido światu objawiła się w sposób niecodzienny. Jako europejka najpierw stała się popularna za Oceanem i to za sprawą Eminema, który do swojego nagrania 'Stan' pożyczył Dido fragment z utworu "Thank You" z płyty zatytułowanej "No Angel". Płyty, która ukazała się dwa lata wcześniej, w 1999 roku.


Dido naprawdę nazywa się .....Dido Armstrong. To nietypowe imię nadali jej rodzice, czerpiąc pomysł z legendy o królowej Kartaginy. Choć mało kto był tego świadom, jej głos słychać już było na dwóch płytach zespołu Faithless, którego założycielem jest brat wokalistki, Rollo.

Już od najmłodszych lat Dido przejawiała zainteresowanie muzyką. Przez dłuższy czas pobierała lekcje gry na fortepianie i skrzypcach. Natomiast gust wyrobiła sobie słuchając płyt z kolekcji starszego brata, a w szczególności Elli Fitzgerald. Jako nastolatka śpiewała przed lustrem do szczotki, a potem wstąpiła do klasycznego zespołu, który koncertował po katedrach Wielkiej Brytanii. Niestety, brat nie dodawał otuchy siostrze twierdząc, że nie ma zbyt dobrego głosu. Nie wiadomo czy były to tylko żarty czy przekomarzanie, ale po czasie zmienił zdanie. Dido zaśpiewała w chórkach na pierwszej płycie Faithless 'Reverence', a na drugim krążku samodzielnie wykonała jeden z utworów.

W roku 1997 została zaproszona na rozmowę z Clivem Davisem, ówczesnym szefem wytwórni Arista. Spotkanie zaowocowało podpisaniem kontraktu na wydanie płyty. 'No Angel' w Stanach Zjednoczonych pojawił się 1 czerwca 1999 roku. Płyta spotkała się z dobrym przyjęciem, ale tylko za Oceanem. Piosenkarka odbyła półtoraroczną trasę koncertową, gdzie zdarzało się, że śpiewała tylko dla 40 osób. Występowała też przed Stingiem podczas jego tournee po Stanach Zjednoczonych. W Europie nikt o niej nie słyszał, nawet po zamieszczeniu piosenki 'Here With Me' na ścieżce dźwiękowej filmu 'Przypadkowa dziewczyna', z Gwyneth Paltrow w roli głównej.

Zwrot swojej kariery o 180 stopni Dido zawdzięcza Eminemowi. Raper wraz ze swoim producentem Markiem "The 45" Kingiem, postanowił "wsamplować" refren piosenki 'Thank You'. I tak się wszystko zaczęło... od nowa.

W 2003 roku ukazał się drugi album zatytułowany 'Life For Rent'. Krążek utrzymany w podobnej stylistyce co debiut okazał się jednym z wydawniczych bestsellerów roku. Pochodzi z niego przebojowy singiel 'White Flag'.

 • Skomentuj
 • WP
 • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~elmek76 [2010-11-29 10:43]

uwielbiam dido

odpowiedz